K nejrozšířenějším organismům na této planetě patří řasy a bakterie. Kdybychom měli spočítat jejich konečný početní stav, bylo by to neuvěřitelně obrovské číslo. Vezměme v potaz například vaše tělo – každý z nás má uvnitř své tělesné schránky a na jejím povrchu – na pokožce tolik bakterií, že v jejich souhrnu tvoří přibližně jeden kilogram hmotnosti celého těla. Kdybyste tu hmotnost chtěli převést na počet jednotlivých bakterií, vzhledem k jejich titěrné velikosti a hmotnosti by vám na to nestačila ani vaše kalkulačka. Bakterie se ale vyskytují všude kolem nás, jsou přítomné v ovzduší, na povrchu předmětů i ve vodě.
V našem organismu mnohé kmeny bakterií plní důležitou funkci, zajišťují ochranu proti vetřelcům a rozkládají potravu ne využitelné živiny, čímž zároveň podporují imunitní systém. Bakterie na pokožce udržují její správné kyselé pH a obrovský počet bakterií se zdržuje zejména tam, kde máme nejvíce potních žláz, tedy v podpaží a na chodidlech. Lidský pot sám o sobě je bez zápachu, nevydává žádný odér, ale jakmile jej začnou požírat bakterie, pot začne zapáchat díky jejich výkalům – chemickým sloučeninám s obsahem síry. Právě to je důvodem, proč si často měníme zejména spodní prádlo, které díky působení bakterií zapáchá.
A teď si představte, že máte doma koberec, chodíte po něm v ponožkách nebo naboso den co den, a dvakrát týdně jeho povrch pouze přetáhnete sáčkovým vysavačem. Ten nasaje pouze část bakterií a část nečistot, protože většina z nich je lepkavých a udržuje se mezi kobercovými vlákny i přes sací podtlak na vysavačové hubici. Tím pádem se časem začne koberec nejen špinit, ale i páchnout. Někde připomíná žluklé máslo, ale převážně se zápach shoduje s odérem nemytých bosých chodidel. A to je vhodná chvíle k tomu vystřídat vysavač čisticím strojem na čištění perských koberců wismont-cisteni.cz, který si poradí jak s nečistotou, tak i se zápachem.